FIFA klupsko SP

Meksički Club America i japanska Kashima kompletirali polufinale

Sport / Nogomet | 11. 12. 2016. u 14:15 S.K.

Na klupskom nogometnom Svjetskom prvenstvu u Japanu poznati su svi sudionici polufinala.

Osigrana mjesta u polufinalu od ranije su imale ekipe europskog i južnoameričkog prvaka Real Madrida i kolumbijskog Atletico Nacionala, a protivnici ove dvije ekipe bit će današnji pobjednici četvrtfinalnih susreta - meksički Club America i japanska Kashima Antlers.

Meksički predstavnik je u četvrtfnalu u Osaki pobijedio azijskog prvaka, južnokorejski Jeonbuk Motors sa 2:1 (0:1). Ekipa Joenbuka povela je u 23. minuti golom Kim Bo-Kyunga, dok su Meksikanci u drugom poluvremenu napravili preokret i golovima Sivija Romera u 58. i 74. minuti došli do pobjede.

U drugom četvrtfinalu japanska Kashima Antlers u Suiuti je eliminiurala južnoafrički Mamelodi Sundowns sa 2:0 (0:0). Domaćin turnira slomio je otpor ekipe iz Južne Afrike u drugom poluvremenu, golovima Jasushi Enda u 63. minutu i Mu Kanazakija u 88. minuti.

U polufinalnim susretima Kashima će srijedu, 14. prosinca igrati protiv Atletico Nacionala, dok će u četvrtak, 15. prosinca, snage odmjeriti Real Madrid i Club America.

Finale će se igrati 18. prosinca u Yokohami.