UEFA Liga prvaka

Mbappe pokazao tko je Messijev nasljednik: PSG pregazio Barcu

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Camp Nouu je PSG kao gost sa 4:1 svladao Barcelonu i osigurao golemu, gotovo nenadoknadivu prednost za uzvrat.
Sport / Nogomet | 16. 02. 2021. u 23:02 Bljesak.info

Apsolutni junak Parižana u pobjedi na Campu Nou bio je nezadrživi Kylian Mbappe koji je postigao hat-trick.

Barcelona je do vodećg pogotka stigla u 27. minuti iz najstrože kazne, a siguran izvođač bio je Lionel Messi.

U 32. minuti PSG je izjednačio, a strijelac je bio Kylian Mbappe. Isti je igrač u 65. minuti po drugi put poslao loptu u mrežu za vodstvo PSG-a od 2:1.

U 70. minuti obrana Barcelone je i treći put kapitulirala, na ubačaj Paredesa strijelac je bio Moise Kean.

Konačnih 4:1 za Parižane postavio je Mbappe u 85. minuti, što je bio njegov treći pogodak na utakmici.

Zanimljivo, mladi Francuz je tek treći igrač koji je u Ligi prvaka na stadionu Barcelone postigao hat-trick. Prethodno su to uspjeli samo Faustino Asprilla u dresu Newcastlea i Andrij Ševčenko u dresu kijevskog Dynama i, zanimljivo, obojica su po tri gola Barci dali 1997. godine.

Miralem Pjanić je u igru ušao u 79. minuti umjesto Busquetsa.