Nova gostujuća pobjeda

Matić u nadoknadi donio pobjedu Širokom u Doboj Kaknju

"Čestitke momcima, odigrali smo jako dobar meč i došli smo ovdje po pobjedu. Postigli smo gol u najljepše vrijeme i mislim da smo zasluženo slavili", rekao je nakon utakmice trener Širokobriježana Boris Pavić
Sport / Nogomet | 15. 08. 2018. u 21:28 Bljesak.info

Široki je pobijedio kao gost Mladost sa 0:1 u 5. kolu Premijer lige BiH.

Nije utakmica u Doboj Kaknju ponudila previše uzbuđenja, ali gosti su na kraju stigli do tri boda golom u nadoknadi meča.

Otvoreno se igralo sa obje strane u prvom poluvremenu, a gosti su bili bolja ekipa.

Prvu šansu za promjenu rezultata su imali u devetoj minuti. Odlično je ubacio Ćorluka sa desne strane, Jurić je sam na sedam metara od gola, ali loptu šalje preko vratnice.

Novu šansu gosti propuštaju u 19. minuti. Čabraja je sam pred Bukvićem, a vratar Mladosti sjajno brani i spašava svoj tim.

Prijetila je potom Mladost iz prekida. Abid Mujagić se nije snašao nakon ubačaja iz kornera i sa dva metra ne uspijeva najbolje zahvatiti loptu.

Do kraja prvog dijela Begonja je u odličnoj šansi, no Bukvić je ponovo sjajan na golu domaćih i spašava svoju ekipu i na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Prvu priliku u nastavku propušta Mladost. Guzina je fantastično prošao po lijevoj strani, uposlio je Asanija, a nogometaš domaćih iz odlične pozicije šutira neprecizno, prenosi SportSport.ba.

Potom je uslijedilo razdoblje veoma dosadne utakmice. Igralo se dosta čvrsto i nije bilo pravih šansi sa obje strane. Ipak, u nadoknadi susreta Matić pogađa nakon kornera za pobjedu Širokog od 0:1.