Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Na hladnom Islandu

Marinović: Čeka nas teška utakmica

"Moramo se prilagoditi, ali ostaje nam da budemo pametni, skoncentrirani i disciplinirani svih 90 minuta, da pokušamo odigrati što bolju utakmicu i ostvariti što bolji rezultat pred revanš", kaže Marinović.
20.08.2026. u 09:32
text

Aktualni prvak BiH, ekipa Borca je stigla do play offa Konferencijske lige. Protivnik je Vikingur, ekipa s Islanda. Borac je u prvom pretkolu Lige prvaka eliminiran u Bugarskoj (Levski), ali je nakon toga prošao Petrocub i Vitebsk. Prvenstvo je na Islandu u punom jeku, Vikingur je vodeći sastav, u posljednjem prvenstvenom kolu su kao gosti savladali Hafnarfjördur 4-2. U 19. odigranih kola Vikingur je izgubio samo jednu utakmice, pa su u taboru prvaka BiH svjesni činjenice koliko ih težak suparnik očekuje. Posebno u prvoj utakmici s obzirom na uvjete, prije svega klimatske, ali i sami teren.

“Došli smo do play off faze, ostala nam je jedna stepenica do plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige. Imamo veliku želju da ponovimo uspjeh koji je Borac već jednom ostvario. Sada nas čeka jako zahtijevana utakmica. Vikingur je jako kvalitetna ekipa, pogotovo na svom terenu i igraju jako dobro. Gledali smo njihove utakmice. Borac je igrao ovdje već jednu tešku utakmicu i znamo šta nas čeka, znamo kakvi su uvjeti i teren na kojem igramo. Moramo se prilagoditi, ali ostaje nam da budemo pametni, skoncentrirani i disciplinirani svih 90 minuta, da pokušamo odigrati što bolju utakmicu i ostvariti što bolji rezultat pred revanš", kaže Marinović.

Veznjak Borca Miloš Jojić je dodao:

"Očekuje nas teška i zahtjevna utakmica protiv dobre ekipe koja igra dominantno na svom terenu. Imao sam priliku da prije tri godine igram na ovom istom terenu i bilo je jako teško, neizvjesno do samog kraja, međutim, sreća nas je poslužila i prošli smo u narednu rundu.

Utakmica između Vikingura i Borca na rasporedu je od 20 sati.

POVEZANO