Premier League

Manchester United slavio kod fenjeraša Sheffield Uniteda

Nesvakidašnji rekord Sheffield Uniteda: Ostao je na začelju ljestvice s jednim bodom, što je najgori učinak jednog kluba u povijesti engleskog nogometa nakon prvih 13 kola.
Sport / Nogomet | 18. 12. 2020. u 00:27 Bljesak.info

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio "fenjeraša" lige Sheffield United s 3:2 upisavši desetu gostujuću pobjedu u nizu.

United je postao prva momčad u povijesti Premiershipa koja je na 10 uzastopnih gostovanja zabila barem dva gola.

Posljednji klub kojem je to uspjelo u elitnom razredu engleskog nogometa bio je Tottenham 1960. godine.

Rekord je upisao i Sheffield United koji je ostao na začelju ljestvice s jednim bodom, što je najgori učinak jednog kluba u povijesti engleskog nogometa nakon prvih 13 kola.

Domaćin je poveo već u petoj minuti preko Davida McGoldricka. Međutim, United je do poluvremena okrenuo rezultat u svoju korist golovima Marcusa Rashforda (26) i Anthonyja Martiala (33), prenosi Hina.

Rashford je u 51. minuti zabio za 3:1, a tračak nade domaćinu donio je McGoldrick svojim drugim golom u 87. minuti. No, za više od toga nije bilo vremena niti prilika.

U prvom današnjem susretu Aston Villa i Burnley su odigrali bez pogodaka, a bio je to prvi Villin remi ove sezone.

Domaćin je dominirao, uputio čak 27 udaraca prema suparničkim vratima, ali nije uspio svladati Nicka Popea.

U srijedu je u derbiju kola, ali i dosadašnjeg dijela engleskog prvenstva, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Tottenham s 2:1.