Premier League

Manchester City vezao 20 pobjeda; Aston Villa slavila na Elland Roadu

Momčad Pepa Guardiole je pobjedom nad West Hamom 2:1 i dalje prva sa 62 boda, dok su Čekićari četvrti sa 45.
Sport / Nogomet | 27. 02. 2021. u 22:03 Bljesak.info

Manchester City je uz puno muke uspio svladati West Ham 2:1 na Etihadu u sklopu 26. kola engleske Premier lige.

Nakon slavlja u Ligi prvaka, Građani su se na uspješan način vratili obavezama u engleskom prvenstvu. Uspjeli su svladati Čekićare uz pomoć braniča Diasa i Stonesa.

Ruben Dias doveo je Građane u vodstvo u 30. minuti nakon lijepog ubačaja De Bruynea, a samo 13 minuta kasnije Antonio je vratio stvari na početak.

Golova nije bilo sve do 68. minute kada je konačnih 2:1 postavio John Stones na lijepu asistenciju Riyada Mahreza.

Momčad Pepa Guardiole ovom je pobjedom i dalje prva sa 62 boda, dok je West Ham četvrti sa 45.

Aston Villa je u 26. kolu Premiershipa slavila na Elland Roadu kod Leeds Uniteda sa 0:1.

Trenutak odluke u ovom meču viđen je već u petoj minuti. El-Ghazi je zaboravljen od obrane domaćeg tima i on zabija za 0:1.

Villa je tako došla do tri boda koji ih još drže u igri za visok plasman. Trenutno su osmi sa 39 bodova, dok je Leeds dvije pozicije niže sa 35 bodova.

U susretu West Bromwich Albiona i Brightona VAR je imao pune ruke posla, a WBA je na koncu uzeo sva tri boda pogotkom braniča Kylea Bartleyja (11.).

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa Newcastle i Wolvesi su podijelili bodove na St. James Parku, odigravši 1:1.

Svrake su povele golom Jamaala Lascellesa u 52. minuti, a izjednačio je Ruben Neves u 73.

Građanima trebaju četiri pobjede do svjetskog rekorda

Građani su nezadrživi posljednjih mjeseci, pa su već 27 utakmica u nizu bez poraza, a čak 20 pobjeda zaredom.

U kakvoj su formi, nije isključeno da City izjednači svjetski rekord ili možda postavi novi.

Brazilski klub Coritiba drži rekord s 24 uzastopne pobjede ostvarene između 3. veljače i 5. svibnja 2011. godine.

Narednu utakmicu City igra 2. ožujka protiv Wolvesa, a pet dana kasnije protiv Manchester Uniteda, dok ih 10. ožujka čeka dvoboj protiv Southamptona.

Slijedi potom gostovanje Fulhamu, pa revanš osmine finala Lige prvaka protiv Borussije M'gladbach na Etihadu.

Četiri od narednih pet utakmica igrat će na svom stadionu i eto prilike da sruše svjetski rekord po broju pobjeda u nizu.