La Liga

Luka Modrić vodio Real do druge pobjede u gostima

Na uvjerljiv su način nogometaši madridskog Reala prošli gostovanje u Vigu te su svladali Celtu 4-1 u utakmici drugog kola španjolske La Lige.
Sport / Nogomet | 21. 08. 2022. u 00:40 Bljesak.info

Sjajnu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je postigao pogodak i upisao asistenciju tijekom 77 minuta koliko je proveo na travnjaku.

Prva dva pogotka na susretu su postignuta nakon udaraca s bijele točke. Prvo je Benzema u 14. doveo Real u vodstvo, a u 23. je izjednačio najbolji strijelac Celte Iago Aspas.

U 41. minuti Real je opet poveo. Modrić se riješio jednog čuvara i potom sjajno pogodio sa skoro 20 metara za 2-1. U 56. minuti je, pak, odlično uposlio i u kontru poslao Vinicius Juniora koji je akciju završio golom za 3-1.

Konačni rezultat postavio je Valverde u 66. minuti za drugu Realovu pobjedu u sezoni. Moglo je biti i više da je Hazard pred kraj susreta iskoristio udarac s bijele točke za Kraljevski klub.

Luka Modrić proglašen je za MVP-ja ovog susreta.

Nogometaši Betisa upisali su drugu pobjedu nove sezone španjolske La Lige te su u drugom kolu, kao gosti, slavili kod Mallorce s 2-1.

Oba pogotka za goste iz Seville je postigao Borja Iglesias i to oba puta udarcima s bijele točke. Drugi, ključni pogodak u ovom slavlju dao je u 73. minuti. Između ta dva gola jedini je strijelac za Mallorcu bio Muriqi, piše Hina.

U nedjelju se sastaju: Athletic - Valencia, Atletico Madrid - Villarreal i Real Sociedad - Barcelona, dok u ponedjeljak kolo zatvaraju Elche - Almeria i Girona - Getafe.

La Liga, 2. kolo:

Celta - Real Madrid 1-4 (Iago Aspas 23-11m / Benzema 14-11m, Modrić 41, Vinicius Junior 56, Valverde 66)
Mallorca - Betis 1-2 (Muriqi 56 / Broja Iglesias 9-11m, 73-11m)
Osasuna - Cadiz 2-0 (Avila 37-11m, Kike Garcia 79-11m)