Sveca mu!

Luda sezona: Southampton na vrhu Premierlige prvi put u povijesti!

Southampton je na vrhu sa 16 bodova, koliko ima i dosad vodeći Liverpool, uz utakmicu manje i lošiju gol-razliku. Treći je Leicester sa 15 bodova, dok je Newcastle ostao na 11 bodova i na 11. poziciji.
Sport / Nogomet | 07. 11. 2020. u 10:43 Bljesak.info/H

Nogometaši Southamptona ostvarili su petu pobjedu u posljednjih šest prvenstvenih utakmica, svladavši u 8. kolu Premier lige na svom terenu Newcastle sa 2:0 (1:0) i time preuzeli vodeću poziciju na ljestvici.

Sveci su preuzeli vrh prvi put od osnivanja Premierlige 1992. Zadnji put su u elitnom rangu engleskog nogometa bili na vrhu prije 32 godine.

Che Adams je u 7. minuti postigao vodeći pogodak za Svece, a konačnih 2:0 postavio je Škot Stuart Armstrong u 82. minuti, piše Hina.

U prvoj utakmici 8. kola Brighton i Burnley su odigrali bez pogodaka. Osvojenim bodom se Burnley pomaknuo sa zadnjeg na predzadnje mjesto sa dva boda, dok Brighton sa šest bodova drži 16. poziciju.

U subotu će biti odigrane četiri utakmice 8. kola u kojima se sastaju: Everton - Manchester United (13.30 sati), Crystal Palace - Leeds (16.00), Chelsea - Sheffield United (18.30) i West Ham - Fulham (21.00).