europska liga

Liverpoolu "povijesni" derbi protiv Uniteda

Sport / Nogomet | 10. 03. 2016. u 22:07 S. M.

U velikom engleskom okršaju u prvom susretu osmine finala Europske lige Liverpool je pobijedio Manchester United s 2:0.

Bio je to prvi susret ova dva kluba u povijesti u nekom europskom natjecanju.

Prvi gol na utakmici zabio je Daniel Sturridge s bijele točke u 20. minuti nakon što je kazneni udarac skrivio Memphis Depay povlačenjem Clynea na rubu šesnaesterca. Zasluženu pobjedu je uvjerljivijom učinio Firminho u 74. minuti udarcem iz blizine.

Athletic Bilbao je na domaćem terenu u španjolskom derbiju svladao ekipu Valencije s 1:0, Sparta Prag je u Pragu odigrala neriješeno 1:1 protiv Lazija.

Villarreal je na domaćem terenu savladao njemačkog predstavnika Bayer Leverkusen rezultatom 2:0. Domaćin je poveo već u 4. minuti golom Cedrica Bakambua, a isti je igrač zabio i u 56. minuti. Tin Jedvaj je u samoj završnici utakmici isključen zbog dva žuta kartona.