Euforija na Anfieldu

Liverpool nakon derbija blizu tituli koju čeka 24 godine!

Sport / Nogomet | 13. 04. 2014. u 16:16 S. M.

U derbiju 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester City 3:2 i načinio veliki korak prema osvajanju prvog naslova prvaka na 24 godine posta.

Bio je to sjajan susret, dostojan borbe za englesku krunu. 'Redsi' su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Sterlinga (6) i Škrtel (26), no City je u nastavku izjednačio, a strijelci su bili Silva (57) i Johnson (62-autogol). Ipak, 12 minuta prije kraja susreta Coutinho je zabio za 3:2 izazvavši erupciju oduševljenja na Anfieldu.

Edin Džeko je igrao do 68. minute, a umjesto njega je ušao Sergio Aguero

Bila je to deseta uzastopna pobjeda Liverpoola koji sada vodi na ljestvici sa 77 bodova, Chelsea ima 72 i utakmicu manje, dok je City na trećem mjestu sa 70 bodova i dva susreta manje.

Liverpool je 18 puta bio prvak Engleske, no naslov čeka od 1990. godine.