Premier League

Lisice veliki gubitnici, u Ligu prvaka idu Chelsea i LIverpool

Liverpool je na kraju dohvatio treće mjesto pobjedom 2:0 protiv Crystal Palacea golovima Manea u 36. i 74. minuti. Poraz kod Aston Ville (2:1) nije naštetio Chelseaju.
Sport / Nogomet | 23. 05. 2021. u 20:10 Bljesak.info

Liverpool i Chelsea pridružili su se Manchester Cityju i Manchester Unitedu kao engleski predstavnici u Ligi prvaka, dok će u Europsku ligu Leicester i West Ham, a u Konfederacijsku ligu Tottenham.

U zadnjem kolu se odlučivalo između Leicestera, Chelseaja i Liverpoola, jer samo su dva kluba mogli izboriti plasman u elitno europsko natjecanje.

Leicester je dvaput vodio protiv Tottenhama, da bi na kraju izgubili 4:2. Vardy je zabio oba za goste, dok su Kane, autogol Schmeichela i Bale (2) donijeli tri boda Spursima, koji su se tako Lisice ostavili bez Lige prvaka.

Chelsea je izgubio 2:1 kod Aston Ville. Za domaćine su zabili Traore i El-Ghazi, a za goste Chilwell. Kovačić je igrao do 66. minute za Plavce.

Manchester United slavio je 2:1 kod Wolvesa golovima Elange i Mate, te postao tek četvrta momčad u povijesti koja nije izgubila nijednu utakmicu na gostovanju u sezoni.

Prije njih uspjeli su to Preston (1889.) te Arsenal u dva navrata (2002. i 2004.).

Iz engleske Premierlige ispadaju Fulham, West Brom i Sheffield United.