Bundesliga

Lewandowski privremeno vratio Bayern na vrh

Sport / Nogomet | 03. 12. 2016. u 08:17 S.K.

Nogometaši Bayerna privremeno su zasjeli na vrh bundesligaške ljestvice nakon što su s 3:1 slavili na gostovanju kod Mainza, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Lewandowskom.

Domaća momčad je povela već u 4. minuti pogotkom Kolumbijca Cordobe, ali je Bayern već do 21. minute uspio doći do preokreta. Najbolji strijelac Bayerna, Robert Lewandowski, u 8. minuti je izjednačio na asistenciju Arjena Robbena.

1. FSV Mainz 05    1-3    Bayern Munich - Highlights... by Football--Live

Nizozemac je u 21. minuti bio strijelac za vodstvo Bayerna, nakon što je glavom svladao domaćeg vratara na ubačaj Thomasa Muellera.

Konačnih 3:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade u drugom poluvremenu postavio je Lewandowski odlično izvedenim slobodnim udarcem.

Bayern se s 30 bodova izjednačio s RB Leipzigom, ali je izbio na vrh zbog bolje gol-razlike. No, momčad iz Leipziga može se u subotu vratiti na čelo ljestvice, ako ostane neporažena na svom terenu u sudaru sa Schalkeom.