Kaos u borbi za ostanak

Leotar s igračem više do pobjede nad Tuzlom

U jedinoj utakmici 31. kola koja se igrala u subotu Leotar je svladao Tuzla City s 3:2.
Sport / Nogomet | 13. 05. 2023. u 19:11 M.V. | Bljesak.info

Leotar je slavio pobjedu koja mu je donijela bijeg iz zone ispadanja, ali ujedno dodatno zakomplicirala borbu za ostanak u ligi. Sada su posljednje četiri ekipe unutar samo jednog boda, s tim da svoje utakmice Posušje i Sloboda tek trebaju odigrati.

Tuzla je na Policama dvaput vodila, ali Leotar se vraćao da bi golom Dejana Uzelca u 75. minuti došla do pobjede. Za Tuzlake su pogađali Aleksej Nikitin i Irfan Hadžić, a za Leotar, osim Uzelca, golove su zabili David Čavić i Zoran Milić.

Treba reći i da je Tuzla od 66. minute igrala s igračem manje jer je isključen Eldin Hasanbegović. Gosti su imali puno primjedbi na suđenje Matea Muse iz Čitluka koji im je osim crvenog kartona podijelio još čak pet žutih kartona, a Leotaru nijedan.