Bundesliga

Leipzig slavio u Berlinu, vraća se napetost u njemačko prvenstvo

Nogometaši RB Leipziga na gostovanju su pobijedili berlinsku Herthu sa 3:0 u susretu 22. kola Bundeslige, smanjivši zaostatak za vodećim Bayernom na dva boda minusa.
Sport / Nogomet | 21. 02. 2021. u 20:58 Bljesak.info

Nakon subotnjeg poraza Bayerna u Frankfurtu, momčad Juliana Nagelsmanna nije dozvolila iznenađenje i u Berlinu je uvjerljivo slavila sa 3:0 protiv Herthe.

Leipzig je se sada približio Bavarcima na samo dva boda minusa.

Gosti iz Leipziga su poveli u 28. minuti golom Marcela Sabitzera na asistenciju Daniela Olma. Na 2:0 je povisio Nordi Mukiele u 71. minuti, a priču je zaključio Villi Orban u 84. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Augsburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1:1.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Floriana Niederlechnera, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Edmond Tapsoba.

Uvjerljiv je u ovom kolu bio i Hoffenheim, svladavši na svom terenu Werder iz Bremena 4:0. Ihlas Bebou (26.), Christoph Baumgartner (44.), Munas Dabbur (49.) i Georginio Rutter (90.) bili su strijelci za TSG 1899.