Njemačko prvenstvo

Leipzig gubi korak s vodećim dvojcem; Vratio se Andrej Kramarić

Andrej Kramarić zaigrao je za Hoffenheim u 30. kolu Bundeslige prvi put nakon nastavka sezone. Hrvatski napadač protiv Fortune je ušao u igru u 71. minuti, a do kraja je dobio žuti karton i prosječnu ocjenu 6,6 po Sofascoreu.
Sport / Nogomet | 07. 06. 2020. u 10:21 Bljesak.info

Leipzig je na domaćem terenu protiv posljednjeplasiranog Paderborna poveo golom Patrika Schicka (27), ali je u 43. minuti ostao s igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio francuski branič Dayot Upamecano.

Gosti su došli do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi pogotkom Christiana Strohdieka (90+2).

Bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo bio je u početnoj postavi Leipziga. Igrao je do 65. minute te je dva puta zaprijetio protivničkom golu, u 35. minuti je bio neprecizan, a u 60. je njegov pokušaj obranio gostujući vratar.

Hoffenheim je gostovao kod Fortune Düsseldorf i već u 9. minuti ostao je s igračem manje, jer je crveni karton zaradio branič Benjamin Hübner.

Unatoč tome i ranom vodstvu domaćina preko Rouwena Henningsa (5), Hoffenheim je uspio preokrenuti golovima Moanesa Daboura (16) i Stevena Zubera (61).

Ipak, Fortuna Düsseldorf dolazi do remija 2:2, a strijelac je opet Rouwen Hennings u 76. minuti iz penala.

Ermin Bičakčić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim.

Mainz je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, svladavši u gostima Eintracht iz Frankfurta s 2:0 golovima Mousse Niakhaté (43) i Pierrea Malonga (77).

Freiburg je u petak slavio protiv Borussije M'gladbach rezultatom 1:0.

Freibug je u 58. minuti iskoristio prvu svoju pravu priliku, Petersen je sjajno reagirao na ubačaj Grifoa i matirao Sommera za 1:0.

Freiburg na taj način došao do važna tri boda u borbi za Europu.