drama u premiershipu

Leicester posrnuo, Tottenham može na vrh

Sport / Nogomet | 01. 03. 2016. u 22:19 S. M.

Vodeća momčad engleske Premier lige Leicester City odigrala je na svom terenu neodlučeno 2:2 s West Bromwich Albionom u susretu 28. kola engleskog prvenstva.

Domaći nogometaši nakon prvih 45 minuta vodili su 2:1, ali je u 50. minuti Gardner iz slobodnog udarca pogodio za 2:2. Do kraja utakmice Leicester je napadao svim silama, ali nije uspio slomiti upornu obranu gostiju.

Leicester je ostao na vrhu ljestvice s 57 bodova, ali bi tu poziciju već sutra mogao prepustiti Tottenhamu, ako momčad iz sjevernog Londona u gradskom derbiju pobijedi West Ham.

Drugi Tottenham ima tri boda manje od Leicestera, a šest bodova zaostaje treći Arsenal koji u srijedu ugošćuje Swansea City.

U ostalim utakmicama 28. kola igranim u utorak Bournemouth je kao domaćin s 2:0 bio bolji od Southamptona, Everton je u gostima pobijedio Aston Villu 3:1, Chelsea je također u gostima svladao Norwich 2:1, a Sunderland i Crystal Palace odigrali su bez pobjednika 2:2.