pobjeda širokog

Kožulj nokautirao Sarajevo za slavlje na punoj Pecari

Sport / Nogomet | 06. 12. 2015. u 13:53 I. M.

Premijer liga BiH zaključena je za ovu godinu derbijem Širokog Brijega i Sarajeva. U lijepom ambijentu koje je napravilo skoro 4000 navijača, među kojima i 200 iz Sarajeva, Široki je pobijedio s 1:0 pogotkom Zvonimira Kožulja u 69. minuti.

Tom pobjedom Široki je izbio na treću poziciju i ima tri boda manje od Zrinjskog te četiri od Slobode, dok je aktualni prvak pao na petu poziciju.

Sama utakmica protekla je u otvorenoj igri s obje strane i s obzirom na važnost susreta bilo je dosta 'vatre'. U 53. minuti došlo je do manjeg sukoba igrača na terenu, no sudac Skakić sve je smirio podijelivši tri žuta kartona, dva za domaće.

Odluka je pala u 69. minuti kada je Kožulj s 18 metara iz voleja prebacio golmana Sarajeva Plakala za veliko slavlje domaćih navijača. Sarajevo je pokušalo izjednačiti, no nisu stvorili ozbiljniju šansu kojom bi prekinuli crnu seriju na Pecari gdje nikad u prvenstvu nisu slavili.