Zakovalo ga

Kovaču nakon brodoloma Monaca ostaju teške noćne more

Odgovoran sam za poraz jer nisam izabrao odgovarajući sustav, pravu taktiku i prave igrače. Imali smo puno problema jer smo imali puno reakcija, a malo akcija.
Sport / Nogomet | 26. 10. 2020. u 14:41 Bljesak.info

Niko Kovač proživljava teške trenutke na klupi Monaca. Kneževi su pretrpjeli težak poraz (4:1) u Lyonu u 8. kolu francuskog prvenstva. Kovačeva momčad u posljednjih pet kola osvojila je samo četiri boda i trenutačno se nalazi na 12. mjestu.

Jasno je da hrvatskom stručnjaku nije baš ugodno. U Lyonu je imao pravi brodolom, sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta.

Monaco je u prvom poluvremenu primio čak četiri gola, i to u razmaku od 12. do 44. minute.

Kovač je požalio zbog taktičkih odluka i izbora igrača za ovu utakmicu.

"Prvo želim čestitati Lyonu. Jako dobro su odradili ovu utakmicu. U prvom dijelu imali smo nekoliko jako loših odluka, počevši prvo od mene. Odgovoran sam za poraz jer nisam izabrao odgovarajući sustav, pravu taktiku i prave igrače. Imali smo puno problema jer smo imali puno reakcija, a malo akcija. Nismo pokrivali prostor kako treba.

Bilo je to doista nevjerojatno prvo poluvrijeme. Nikad to nisam doživio, rekao sam to svojim igračima. Na odmoru sam im rekao da pobjede barem u drugom dijelu. To su i učinili. Ali prvo poluvrijeme bio je jako loše", kazao je Kovač na press-konferenciji.