Kakva utakmica, Argentina tek u produžecima slomila otpor "Plavih ajkula"
Priča o "Malom otoku velikih snova" se završila na ovom Svjetskom prvenstvu. Ako postoje utakmice u kojima poražena ekipa, selekcija nema za čime žaliti onda je to ova. Zelenortski Otoci su tek nakon produžetaka i velike borbe položili oružje u susretu s aktualnim svjetskim prvacima Argentinom. Argentina je na kraju slavila 3-2 i nastavlja svoj put na ovom turniru.
Zelenortski Otoci su na najbolji način pokazali kako se igraju utakmice u kojima se nema što izgubiti. U pojedinim trenucima su izgledali jako dobro na terenu, bez većih problema su izlazili s loptom iz svoje polovine, znali su odgovoriti na visoki pritisak bez većih problema. Nisu se raspali iako su tri puta bili u zaostatku.
U prvom dijelu nismo puno toga vidjeli. Argentina je bila bolja, Messi je bio raspoložen. U 15. minuti smo vidjeli njegov prvi pokušaj. Nakon lijepe kombinacije De Paula i Almade argentinski kapetan šutira s lijeve strane, lopta ide pored gola. Zelenortski Otoci djelovali su poprilično mirno, znali su kada treba stati na loptu, nije bilo prostora za paniku. Ipak, individualna kvaliteta Argentine dolazi do izražaja u 29. minuti.
Lisandro Martinez poslao je sjajnu loptu iz zadnje linije, Messi je pobjegao obrani, prvim dodirom primio loptu u trku, a drugim je prebacio Vozinhu i pogodio pod prečku. Ovo je bio dvadeseti gol koji je postigao Messi na svjetskim prvenstvima. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još i pokušaj Enza Fernandeza ali je Vozinha bio spreman.
Činilo se kako Argentina ima utakmicu pod kontrolom, ali su "Plave ajkule" namirisale krv u pravom smislu riječi. Vezali su u 59. minuti Ryan Mendes i Deroy Duarte dva tunela prije nego što je Emiliano Martinez savladan. Veliki broj navijača Argentine je ostao šokiran i dobrim dijelom svjestan činjenice da stvari baš neće ići tako glatko.
U 63. minuti Vozinha je opet ponudio nešto iz svog repertoara, sada zaustavlja šut Messija. Probala je Argentina u regularnom dijelu doći do drugog gola, ali nije išlo.
Zato jeste na otvaranju produžetka. Nakon kornera lopta je prebačena na drugu stativu do Lisandra Martineza, koji ju je primio, namjestio se kao da će gađati dalji ugao, a zatim sjajno pogodio bliži gornji. Vrlo brzo se Zelenortski Otoci konsolidiraju i probaju uzvratiti i uspijevaju. Jednim od najljepših golova turnira. Sidny Lopes Cabral dobio je loptu na lijevoj strani, ušao prema sredini i fantastičnim udarcem pogodio suprotne rašlje.
Kakav gol i kakva proslava. Čovjek je otišao na tribine kako pronašao svoju suprugu, djevojku, nekoga iz svoje obitelji. To je teško procijeniti. Nešto slično nikada nismo vidjeli na jednoj utakmici. I on sam je izgledao pomalo kao izgubljen.
Argentina u 111. minuti ponovo stiže do prednosti. Cristian Romero visoko skočio i glavom poslao loptu u mrežu nakon ubacivanja Messija, ona je na putu pogodila u ruku Dineyja Borgesa računa se i kao autogol. Otoci ne odustaju iako je vremena sve manje. Sidny Cabral zamalo je zabio još jedan spektakularan gol, ali Emiliano Martinez krajnjim naporom uspio je loptu skrenuti u korner. Moreira je šutirao, ali je i to Martinez obranio.
Nakon tri minute nadoknade sviran je kraja. Jedne od najboljih utakmica ovog turnira, utakmice koja će naći neke svoje mjesto u knjigama koje pišu povijest svjetskih prvenstava.


-webp.webp)


-webp.webp)





-webp.webp)


-webp.webp)






-webp.webp)



