U-16

Kadetkinje BiH pobjednice razvojnog turnira u Podgorici

Sport / Nogomet | 21. 04. 2017. u 11:59 D.L.

Ženska nogometna U-16 reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvo mjesto na UEFA-inom razvojnom turniru u Podgorici.

Nakon pobjeda nad Azerbejdžanom (3:1) i Kazahstanom (2:1), izabranice Ilije Lucića su se u petak sastale s Crnom Gorom, gdje su nakon 1:1 u regularnih 90. minuta pobijedile poslije izvođenja jedanaesteraca.

Ena Taslidža je u 31. minuti pogodila za prednost bh. ekipe, ali je domaćin turnira u 55. minuti izjednačio.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a bolje su se snašle bh. igračice i tako došle do dva boda, dok je Crna Gora osvojila jedan. Nakon četiri serije obje ekipe su bile precizne s ''bijele točke'', a Iman Šljivo je obranila peti jedanaesterac protivnica.

BiH je turnir završila na prvom mjestu s osam bodova, dok je drugoplasirana Crna Gora osvojila dva boda manje, priopćeno  je iz Nogometnog saveza BiH.