Euro 2018

Kadeti BiH izborili plasman u elitnu rundu kvalifikacija

Sport / Nogomet | 08. 10. 2017. u 17:45 Fena

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u elitnu rundu kvalifikacija za europsko prvenstvo za igrače do 17 godine koje će 2018. biti održano u Engleskoj.

Izabranici Sakiba Malkočevića su u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u Skoplju odigrali neodlučeno 1:1 s reprezentacijom Slovačke i osvojili prvo mjesto u skupini.

Slovaci su prvi došli do prednosti pogotkom Lvrinčika u 61. minuti, a Stanić je izjednačio rezultat pet minuta kasnije.

Makedonija je u drugom susretu skupine pobijedila Moldaviju s 2:0.

BiH, Slovačka i Makedonija su turnir završile s istim brojem bodova (5), ali je zbog najbolje gol-razlike BiH prva u skupini.

Elitna runda kvalifikacija igrat će u rano proljeće 2018. godine, a 15 najboljih reprezentacija iz te faze plasirat će se na završnicu prvenstva koje će biti održana u svibnju u Engleskoj.