Pogodak Tomislava Kiša približio je Zrinjskog devetoj titulu i možda se pokaže kao ključni u cijeloj sezoni. Bio je ovo težak derbi za stručni stožer Zrinjskog koji je imao velikih problema i za vrijeme, a i prije utakmice.
“Dojmovi se još nisu slegli. Velika tri boda, zaslužena pobjeda. Sigurno da smo imali problema u prvom poluvremenu. Nismo mogli ništa napraviti, imali smo i dvije prinudne izmjene u prvih 20 minuta, što nas je poremetilo. Da ne ulazim u detalje da se nismo mogli ni normalno zagrijati prije utakmice", govorio je trener Zrinjskog Mario Ivanković za TV Arena Sport.
"U drugom poluvremenu smo izgledali koliko-toliko bolje, čekali svoju priliku. Dali smo gol koji je vjerojatno opravdano poništen… Svi su mislili da je gotovo, mi smo vjerovali, krenuli na sve ili ništa i izvanrednim golom Tome Kiša došli do velike, velike pobjede”, dodao je Ivanković.
Zrinjski u idućem kolu dočekuje Radnik iz Bijeljine, a nakon toga ide u goste Posušju, zatim čeka Igman i gostuje kod GOŠK-a.