4:2 (p)

Italija nakon jedanaesteraca u polufinalu!

Sport / Nogomet | 24. 06. 2012. u 21:25 Z.S.

U zadnjoj četvrtfinalnoj utakmici Europskog prvenstva Italija je nakon jedanaesteraca s 4:2 prošla Englesku i izborila polufinalni obračun s Njemačkom. Nakon 120 minuta bilo je 0:0.

Talijani su u ovih 120 minuta bili bolja momčad, imali su više prilika, no De Rossi i Balotelli pošteno su se ispromašivali.

Diamanti zabija i vodi u polufinale Talijane

Talijani i Englezi imaju loša iskustva s izvođenjem penala. Englezi su na SP-u 1990. godine u polufinalu izgubili od Njemačke, na EP-u 1996. također u polufinalu od Njemačke, na SP-u 1998. godine u osmini finala poraženi su od Argentine, a na EP-u 2004. i SP-u 2006. u četvrtfinalima su gubili od Portugala.

I za Talijane je izvođenje jedanaesteraca noćna mora. Na SP-u 1990. u polufinalu su izgubili od Argentine, a u finalu SP-a 1994. poraženi su od Brazila. Na SP-u 1998. u četvrtfinalu ih je zaustavila Francuska, a na EP-u 2008., opet u četvrtfinalu, izgubili su od Španjolske.

Kompleks izvođenja penala Talijani su izliječili u finalu SP-a 2006. godine, u kojemu su bili bolji od Francuza.