Šampionski

Inter razbio Salernitanu u gostima i zasjeo na vrh

Inter je u gostima pobijedio Salernitanu 5:0 u 18. kolu Serie A. Golijadu je otvorio Ivan Perišić...
Sport / Nogomet | 17. 12. 2021. u 23:20 Bljesak.info

U susretu 18. kola talijanske Serie A Inter je slavio kod Salernitane s 5-0, a Ivan Perišić je postigao prvi gol na utakmici za lidera prvenstva.

Calhanoglu je u 11. minuti izveo udarac iz kuta, a Perišić je sjajno šutirao glavom i svladao nemoćnog vratara. Hrvatskom reprezentativcu to je četvrti ligaški gol ove sezone.

Preostale golove postigli su Dumfries (33), Sánchez (51), Martínez (77) i Gagliardini (87).

Nezaustavljivi Nerazurri su u 2021. godini protivničku mrežu tresli čak 103 puta.

Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta za Nerazzurre i upisao asistenciju, Brozovića je u 71 minuti zamijenio Gagliardini, dok je umjesto Perišića u 78. minuti ušao Kolarov.

Milan Đurić u igru je ušao u 61. minuti, ali nije uspio napraviti neku veliku razliku u igri u ekipe Salernitane.

Ranije je Lazio na svom Olimpicu pobijedio Genou s 3-1.

Tim iz Rima je poveo golom Pedra u 36. minuti, rezultat je povisio Francesco Acerbi u 75. , a treći pogodak za domaće postigao je Matija Zakanji u 81. minuti.

Konačan rezultat postavio je Filippo Melegoni u 86. minuti.

Toma Bašić igrao je do 63. minute za rimski sastav.