Serie A

Inter razbio Cagliari i preuzeo vrh tablice

Nogometaši Intera s uvjerljivih su 4-0 (1-0) svladali Cagliari na San Siru u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 17. kola Serie A i preuzeli vodeću poziciju na ljestvici.
Sport / Nogomet | 13. 12. 2021. u 00:10 Bljesak.info

Inter je iskoristio jučerašnji subotnji gradskog rivala Milana protiv Udinesea, svladao Cagliari s 4:0 i zauzeo prvo mjesto na tablici Serie A.

Aktualni prvaci Italije trenutno imaju bod više od Milana i dva više od Atalante. Odlični asu danas bili Lautaro Martinez s dva gola, Nicolo Barella s dvije asistencije i Hakan Calhanoglu s golom i asistencijom.

Prvi pogodak vidjeli smo nakon gotovo pola sata igre. Martinez je na prvoj stativi sjajno skrenuo Calhanogluov ubačaj iz kornera u mrežu gostiju.

Isti je igrač u 44. minuti propustio iz kaznenog udarca udvostručiti Interovu prednost. No, to domaću momčadi nije zaustavilo na putu prema uvjerljivoj pobjedi.

Alexis Sanchez je u 50. minuti pogodio za 2-0, u 66. minuti je Hakan Calhanoglu bio strijelac trećeg pogotka, a konačnih 4-0 postavio je svojim drugim pogotkom Lautaro Martinez u 68. minuti.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Simonea Inzaghija, koji je Brozovića povukao iz igre u 72. minuti, a Perišića 11 minuta poslije. Edin Džeko ostao je na klupi Intera.

Inter je s 40 bodova izbio na čelo ljestvice s bodom više od Milana, tri više od Atalante te četiri više od Napolija koji je u nedjelju doživio šokantan poraz od Empolija pred svojim navijačima.