Inter pobjednik talijanskog Superkupa u Rijadu
Novi naslov za Nerazzurre

Sport / Nogomet | 22. 01. 2024. u 22:18 Bljesak.info / Bljesak.info

Nogometaši Intera pobjednici su 36. izdanja talijanskog Superkupa koji je održan u saudijskom Rijadu nakon što su u finalnom ogledu pobijedili Napoli s 1-0.

Napoli je od 60. minute igrao s igračem manje zbog crvenog kartona Giovanija Simeonea, a Inter je gol odluke postigao u 91. minuti. Strijelac je bio Lautaro Martinez.

Napolitanci su u posljednjim minutama sve pokušali, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Mečevi Superkupa Italije igrali su se u saudijskom Rijadu.

Inter je u polufinalu pobijedio Lazio s 3-0, dok je Napoli identičnim rezultatom porazio Fiorentinu.

Finale je održano na KSU stadionu u Rijadu.

Sažetak utakmice OVDJE

I prošle godine je finale Superkupa Italije igrano u Saudijskoj Arabiji, a bila su samo dva suidonika - Milan kao prvak i Inter kao pobjednik Kupa Italije.

Interu je tada Derby della Madonnina pripao uvjerljivim rezultatom 3-0, a strijelc su bili Dimarco, Džeko i Martinez.

Interu je to ukupno osmi Superkup, a rekorder je Juventus s devet naslova.