Posušje

Inter i Libero remizirali u uzbudljivom derbiju na Mokrom Docu

Bio je ovo susret najboljeg napada u ligi (Inter - 33 pogotka) te najbolje obrane (Libero - 0 primljenih pogodaka).
Sport / Nogomet | 04. 11. 2019. u 09:39 Bljesak.info

ŽNK Inter i SFK Libero odigrali su neodlučeno (1:1) u derbi susretu šestog kola Prve ženske nogometne lige Federacije BiH - skupina jug igranom u subotu na stadionu Mokri Dolac u Posušju.

Oba pogotka pala su završnici prvog poluvremena. Gošće iz Goražda došle su u vodstvo u 37. minuti preko Milene Đorđević. Matea Galić je u 43. minuti donijela izjednačenje Posušankama. Inače, Liberu je ovo bio prvi primljeni pogodak u dosadašnjih šest prvenstvenih utakmica.

U nastavku susreta bolje su zaigrale nogometašice Intera, no nisu uspjele preokrenuti rezultat. U 77. minuti ostale su s igračicom manje s obzirom da je izravni crveni karton dobila vratarka Prljević koja je kao zadnji igrač obrane napravila prekršaj nad protivničkom igračicom.

Do kraja je bilo uzbuđenja i izglednih prilika pred oba vrata, no promjene rezultata nije bilo.

Iz šestog kola vrijedi izdvojiti susret odigran u Čitluku gdje su nogometašice Brotnja s čak 15:0 pobijedile Respekt.

U sedmom kolu Inter gostuje Troglavu dok Brotnjo ide u Zenicu odmjeriti snage s Čelikom. Libero će na svom terenu dočekati Sarajevo.