Serie A

Impresivni Napoli nanio Fiorentini jedan od najvećih poraza ikad

U dvoboju 17. kola Serie A Napoli je na svom stadionu s čak 6:0 nadigrao Fiorentinu i vratio se na treće mjesto. To je za Fiorentinu jedan od najtežih poraza u njezinoj povijesti.
Sport / Nogomet | 17. 01. 2021. u 20:30 Bljesak.info

Napoli i Fiorentina otvorili su nedjeljni program 18. kola Serie A, a domaćin je na San Paolu deklasirao Viole s čak 6:0.

Dva pogotka ubilježio je Lorenzo Insigne, jedan iz igre već u 5. minuti, a jedan iz penala u 72., a po jedan su dodali Demme (35.), Lozano (38.), Zielinski (45.) i Politano (89.).

Momčad Gennara Gattusa bila je izraziti favorit danas protiv skromne Fiorentine i taj je status uvjerljivo potvrdila već u prvom dijelu.

Naime, poslije uvodnih 45 minuta ubacili su četiri komada u mrežu Bartlomieja Dragowskija, a u nastavku su samo završili posao.

Lorenzo Insigne ove je sezone u 14 utakmica već dosegnuo učinak iz cjelokupne prošle - osam prvenstvenih pogodaka. Za taj mu je bodovni saldo u prošlom ciklusu trebalo čak 37 utakmica.