1:1 na maksimiru

Hrvatska remizirala s Turskom na početku kvalifikacija

Sport / Nogomet | 05. 09. 2016. u 20:29 S.K.

Hrvatska je kvalifikacije za SP 2018. u Rusiji otvorila domaćim remijem s Turskom, 1:1.

Vatrene je pred praznim Maksimirom u vodstvo s penala u 44. minuti doveo Ivan Rakitić, no slavlje je kratko trajalo, budući da je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Čalanoglu izjednačio iz slobodnjaka.

1-0 Ivan Rakitic Goal HD - Croatia 1-0 Turkey... by Euro-1

1-1 Hakan Calhanoglu Amazing Free-Kick Goal HD... by 1SportS

Inače, Vatreni su prije vodstva čak četiri puta zatresli gredu.

U nastavku se igra malčice razvodnila, a ostao je dojam da je hrvatski izbornik Ante Čačić predugo u igri ostavio neraspoloženog Marija Mandžukića..., mada treba biti iskren i istaknuti da je bilo više neraspoloženih Hrvata na terenu.

Turci mogu biti puno zadovoljniji ishodom, budući da je Fatih Terim u Zagreb doveo remontiranu momčad, bez niza velikih zvijezda poput Arde Turana, a posebno je njegovo povjerenje opravdao vratar Babacan koji je u drugom poluvremenu skinuo velike prilike Pjaci i Badelju.

I u preostala dva susreta 1. kola u Skupini I zabilježen je isti rezultat: Ukrajina i Island te Finska i Kosovo također su podijelili bodove.