Hrvatska je ostvarila najveći uspjeh u povijesti, no nije uspjela doći do samoga vrha.
Sport / Nogomet | 15. 07. 2018. u 18:52 Bljesak.info

Francuska je novi svjetski prvak u nogometu.

Francuzi su u finalu igranom u Moskvi s 4:2 pobijedili Hrvatsku.

''Tricolori'' su u vodstvo došli u 18. minuti. Griezmann je izveo slobodan udarac, a Mandžukić je glavom loptu poslao u vlastitu mrežu.

U 28. minuti Ivan Perišić je sjajnim pogotkom izjednačio nakon gužve u šesnaestercu.

Na 2:1 Francuzi su došli iz jedanaesterca u 38. minuti nakon što je sudac Pitana odluku donio uz pomoć VAR-a. Perišića je lopta pogodila u ruku nakon kornera.

U nastavku susreta Francuska je s dva brza pogotka došla do velikih 4:1. Paul Pogba je ''uhvatio'' Subašića na ''krivoj nozi'' i pogodio za 3:1 u 59. minuti dok je Mbappe skoro na isti način pogodio u 65. minuti.

Tračak nade ''Vatrenima'' vratio je Mario Mandžukić u 69. minuti nakon što je iskoristio katastrofalnu pogrešku vratara Llorisa.

Hrvati su do kraja pokušavali doći do novog čuda, no čvrsti Francuzi su se zatvorili i održali 4:2 do kraja za svoju drugu titulu svjetskog prvaka. Prvi put su postali prvaci 1998. godine na domaćem terenu svladavši u finalu Brazil s 3:0, a prethodno u polufinalu Hrvatsku s 2:1.

Hrvatska je ovime ostvarila svoj najveći uspjeh u povijesti svrgnuvši broncu iz 1998. godine.