Baraž

Hertha rastužila HSV i ostala u Bundesligi

Nogometaši Herthe i iduće sezone će igrati u najvišem razredu njemačkog nogometa nakon što su u uzvratu doigravanja bili bolji od HSV-a 2:0.
Sport / Nogomet | 23. 05. 2022. u 22:41 Bljesak.info

U prvoj utakmici u Berlinu HSV je slavio 1:0 golom Reisa, no Hertha je u uzvratu u Hamburgu ipak ostavila bolji dojam.

Već nakon četiri minute igre Boyata je doveo Herthu u vodstvo nakon ubačaja Plattenhardta iz kornera.

Plattenhardt se upisao u strijelce u 63. minuti kada je prekrasnim pogotkom matirao vratara HSV-a Heuera Fernandesa.

Berlinski sastav je u petoj minuti sudačke nadoknade ostao s igračem manje nakon što je isključen Lucas Tousart.

Slavni HSV, nekadašnji prvak Europe, još će jednom morati igrati u 'Zweiti' i pokušati se vratiti u elitni razred njemačkog nogometa.

Podsjetimo, ove sezone su u drugoj Bundesligi prva dva mjesta osvojili Schalke i Werder, tako da će ova dva velikana njemačkog nogometa ponovno igrati u prvoligaškoj konkurenciji.

Arminia Bielefeld i Greuther Fürth su novi/stari drugoligaši.