Liga prvaka

Hapoel izbacio Olympiakos, Aničićeva Astana pokleknula u sudačkoj nadoknadi

Sport / Nogomet | 03. 08. 2016. u 23:17 S.K.

Nogometaši Monaca izborili su plasman u 4. pretkolo Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu 3. pretkola pobijedili Fenerbahče 3:1, a za iznenađenje večeri pobrinuo se izraelski Hapoel Beer Sheve izbacivši Olympiakos.

Monaco je u Istanbulu izgubio 1:2, ali je na svom travnjaku pobjedom 3:1 izborio nastavak natjecanja. Golove za momčad iz Kneževine zabili su Valere Germain (3, 65) i Radamel Falcao (18-11m), dok je pogodak za goste zabio Emenike (53).

Za iznenađenje večeri pobrinuo se Hapoel izbacivši grčkog prvaka Olympiakos. Nakon što su u Pireju odigrali 0:0, Izraelci su na svom travnjaku pobijedili 1:0, a pogodak odluke zabio je Shir Tzedek u 79. minuti.

Hapoel je svojom pobjedom pomogao zagrebačkog Dinamu da se približi poziciji nositelja u završnoj play-off rundi. Modrima je trebalo još jedno iznenađenje, no ono se nije dogodilo pa je hrvatski prvak ostao bez statusa nositelja.

Celtic je protiv Astane našeg Marina Aničića slavio 2:1 nakon što je prva utakmica završila 1:1. Pobjednički pogodak škotski velikan je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca kojeg je realizirao Dembele.

Identičnim rezultatom Ajax je slavio u Solunu protiv PAOK-a nakon što je dvoboju u Amsterdamu završio 1:1. Nizozemci su došli do pobjede također u samoj završnici golom Klaasena u 88. minuti. Isti je igrač zabio i prvi gol za Ajax u 45. minuti iz kaznenog udaraca, dok je vodeći gol na utakmici zabio Athanasiadis u 4. minuti.

Dalje su prošli i Salzburg, te varšavska Legija, koja je u prethodnoj rundi bila bolja od mostarskog Zrinjskog. Salzburg je na svom travnjaku pobijedio albanski Partizani 2:0 nakon što je u prvom susretu pobijedio 1:0.

Legija je u Varšavi odigrala 0:0 protiv Trenčina i tako obranila 1-0 pobjedu iz prve utakmice.