Europska liga

Hajduk pobjedom u Sofiji do 3. kola

Hajduk je u Sofiji kontrolirao utakmicu od prve do posljednje minute, a bugarski sastav ustvari niti jednom nije niti zaprijetio mogućnošću nadoknade zaostatka iz prvog susreta u Splitu.
Sport / Nogomet | 03. 08. 2018. u 08:20 Bljesak.info

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Europsku ligu nakon što su i u uzvratnom dvoboju 2. kola svladali Slaviju iz Sofije, ovoga puta kao gosti su bili bolji sa 3-2 (1-1) što im je uz 1-0 pobjedu iz prve utakmice u Splitu prije tjedan dana osiguralo ukupni uspjeh od 4-2.

Hajduk je poveo 1-0 golom debitanta u svojim redovima Stanka Jurića (24), da bi u nastavku golove za 2-1 i 3-2 postizao kapetan Mijo Caktaš (55-11m, 86). Strijelci za domaće bili su Galin Ivanov (45-11m) i Georgi Jovov (70), javlja Hina.

Hajduk će u 3. kolu kvalifikacija igrati protiv rumunjskog FCSB-a (Steaua).

FCSB, bivša Steaua, na svom je terenu u četvrtak u uzvratu svladao Rudar iz Velenja sa 4-0 (1-0), a kako je i u prvom dvoboju prije tjedan dana bio bolji sa 2-0 prošao je dalje s uvjerljivih ukupnih 6-0.

Hajduk i FCSB će prvu utakmicu igrati 9. kolovoza u Splitu, dok je uzvrat na programu 16. kolovoza u Bukureštu.