Pretposljednje kolo

GOŠK ispustio prvo mjesto, igralo se po oranicama

Sport / Nogomet | 14. 11. 2021. u 15:25 S.B. | Bljesak.info

Zbog utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine kompletno 14. kolo Prve lige Federacije BiH odigrano je u nedjelju, a nakon njega imamo opet novog lidera.

GOŠK je u Banovićima odigrao neriješeno (1:1) s Budućnosti, što je iskoristio Igman i pobjedom 3:0 nad Mladosti preuzeo prvo mjesto.

GOŠK je u Banovićima vodio od 35. minute golom Ahmeda Hasanovića, no dvije minute prije kraja Eldin Trumić donosi domaćinu jedan bod. Taj rezultat iskoristio je Igman koji je golovima Senada Kašića, Seida Zukića i Vehudina Aleševića preuzeo prvo mjesto.

Igman ima sada dva boda više od GOŠK-a, a u zadnjem kolu jeseni past će odluka o jesenskom prvaku. GOŠK igra doma i čeka Simm Bau, dok Igman mora na neugodno gostovanje u Goražde.

Ipak, u ovoj ligi sva gostovanja su nezgodna, pogotovo u vrijeme hladnoća i kiša. Tako se i ovaj put igralo u nenormalnim uvjetima, a sa svih stadiona dolaze fotografije terena koji i prije odigravanja utakmice nisu bile pogodne ni za što, a kamoli za nogomet.