Prva pod reflektorima

GOŠK i Sarajevo podijelili bodove u povijesnoj utakmici u Gabeli

Sport / Nogomet | 02. 09. 2023. u 22:33 M.V. | Bljesak.info

Prvi put u svojoj povijesti NK GOŠK odigrao je jednu utakmicu pod reflektorima. Tako se na stadionu Perica Pero Pavlović prvi put zaigrala jedna noćna utakmica, a GOŠK i Sarajevo potrudili su se da bude upamćena.

U utakmici s puno prilika GOŠK i Sarajevo podijelili su bodove odigravši 2:2. Domaći su vodili s 2:0. Nakon odbijene lopte od grede u 41. minuti pogodio je Nihad Šero, a u 57. minuti na 2:0 povisio je Filip Mihaljević.

Ipak, igrač s klupe Ajdin Hasić s dva gola donio je bod gostima. Prvi put je nakon njegovog udarca loše reagirao Adnan Bobić, a drugi put je loptu skrenuo Vasilije Radenović i prevario svog vratara.

U sudačkoj nadoknadi GOŠK je mogao i do tri boda, ali je s gol linije loptu zaustavio jedan igrač Sarajeva.