Francuska

Golijada u Le Championnatu

Na ljestvici vodi PSG sa 22 boda, Monaco je drugi sa 19 bodova, a Marseille se probio na treće mjesto sa 16 bodova koliko ima i Nantes.
Sport / Nogomet | 02. 10. 2017. u 08:29 Fena

U derbiju osmog kola francuskog nogometnog prvenstva, okršaju klubova s Azurne obale Marseille je na gostovanju pobijedio Nicu 4-2 premda je nakon 16 minuta gubio 0-2.

Bila je to fantastična utakmica sa šest golova, promašenim kaznenim udarcem, isključenjem, te još niz sjajnih prilika na obje strane.

Domaćin je već nakon 16 minuta vodio 2-0 golovima Balotellija (4) i Serija (16). Međutim, Marseille je do konca poluvremena okrenuo rezultat golovima Ocamposa (26, 44) i Lees Meloua (41-ag). Na otvaranju drugog dijela OM je zabio i četvrti pogodak, a strijelac je bio Luiz Gustavo.

Isti je igrač u 66. minuti 'pocrvenio' pruživši domaćinu tračak nade. Međutim, kada je Plea u 83. minuti promašio jedanaesterac nade domaćina u povratak su nestale. Do kraja susreta Marseille je sačuvao veliku prednost.

Šest golova gledatelji su vidjeli i u Angersu gdje je istoimeni sastav odigrao 3-3 protiv Lyona. Gosti su vodili 1-0 i 3-1, ali su ostali bez pobjede. Ključni trenutak se dogodio u 50. minuti kada je isključen Marcelo, što je Angers iskoristio i s igračem više zabio dva gola.

Strijelci za domaći sastav bili su Rafael (30-ag), Toko Ekambi (58) i Ismael Traore (67), a za Lyon zabili su Mariano (5), Mouctar Diakhaby (38) i Memphis Depay (41).

Na ljestvici vodi PSG sa 22 boda, Monaco je drugi sa 19 bodova, a Marseille se probio na treće mjesto sa 16 bodova koliko ima i Nantes.

REZULTATI:

Nica - Marseille 2-4 (Balotelli 4, Seri 16 / Ocampos 26, 44 Melou 41-ag, Gustavo 47)
Angers - Lyon 3-3 (Rafael 30-ag, Ekambi 58, Traore 67 / Mariano 5, Diakhaby 38, Depay 41)
Troyes - St Etienne 2-1 (Pele 41, Khaoui 57 / Hernani 53)

U subotu:
Dijon - Strasbourg 1-1 (Chang-Hoon 78 / Terrier 90+2)
Guingamp - Toulouse 1-1 (Thuram 1 / Somalia 40)
Nantes - Metz 1-0 (Sala 3)
Stade Rennes - Caen 0-1 (Bensebaini 35-ag)
PSG - Bordeaux 6-2 (Neymar 5,40-11m, Cavani 12, Meunier 21, Draxler 45, Mbappe 58 / Sankhare 31, Malcom 90-11m)