Pobjeda na Tušnju

Tri gola Veleža za preokret u Tuzli

U prvoj utakmici 17. kola Velež je svladao Tuzla City na Tušnju s 3:1, iako se rano našao u zaostatku.
Sport / Nogomet | 01. 12. 2020. u 14:41 S.B. | Bljesak.info

U ranoposlijepodnevnom terminu domaća Tuzla i Velež odigrali su vrlo zanimljivu i sadržajnu utakmicu, iako je teren bio jako težak za igru.

Tuzla City je povela u 12. minuti, a nakon ubačaja Džafića iz kornera Dejan Maksimović je pogodio za 1:0. Domaćin je mogao uduplati vodstvo u 30. minuti, no udarac Karjaševića zaustavila je greda.

Ipak, u 35. minuti Velež je izjednačio,  a na asistenciju Osmića pogodio je Samir Radovac.

Velež je u drugom dijelu zaigrao bolje i devet minuta mu je trebalo za potpuni preokret. Sjajan pogodak iz slobodnjaka s nekih 25 metara postigao je najbolji Veležov strijelac Fejsal Mulić.

Do kraja utakmice domaći su sve karte bacili u napad, nona kraju su samo primili i treći pogodak. Duboko u sudačkoj nadoknadi konačnih 3:1 postavio je Obren Cvijanović koji je odbijenu loptu nakon udarca Radovca pospremio u mrežu.

Momčad Feđe Dudića imat će lijepu priliku povezati dvije pobjede, jer mu u idućem kolu u goste stiže posljednji Olimpik.