Prva HNL

Golčina Mostarca: Kožuljov Hajduk bolji od Karačićeve Cibalije

Sport / Nogomet | 17. 07. 2016. u 20:57 S.K.

Pobjedom Hajduka u Vinkovcima kompletirano je 1. kolo Prve HNL.

Splitski Bili slavili su pogocima Bašića iz 18. i Kožulja iz 90. minute, a zanimljvost za ljubitelje bh. nogometa kaže da su se na dvjema različitim stranama našli dojučerašnji suigrači iz Širokog Brijega.

Širokobriježanin Matej Karačić kod poraženih domaćina i spomenuti Mostarac Zvonimir Kožulj kod gostiju priliku su dobili u nastavku.

Pogodak protiv povratnika u Prvu HNL novopečenom bh. reprezentativcu Kožulju bio je prvi u dresu Hajduka, za koji je ovog ljeta debitirao u Europskoj ligi protiv rumunjskog Iasija, a zabilježen je nakon atraktivne asistencije Vlašića petom.

Splićani će u četvrtak na Poljudu dočekati Iasi, s kojim iz prvog susreta 2. pretkola Europske lige ima gostujućih 2:2, a zatim u nedjelju, također na svom travnjaku, odigrati najveći hrvatski derbi s Dinamom.