Bundesliga

Gladbach protiv Stuttgarta prekinuo crni niz

Nogometaši Borussije Mönchengladbach su na domaćem terenu pobijedili Stuttgart 3:1 u prvoj utakmici 13. kola Bundeslige.
Sport / Nogomet | 04. 11. 2022. u 22:45 Bljesak.info

Već u četvrtoj minuti domaći su poveli. Gol je na efektan način zabio Jonas Hofmann. Dvadeset minuta kasnije već je bilo 2:0. Zabio je Marcus Thuram.

Stuttgart je uzvratio preko Tiaga Thomasa, asistirao mu je hrvatski reprezentativac Borna Sosa za smanjenje vodstva Gladbacha na 2:1.

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko učinkovito. Gosti su mogli izjednačiti u 83. minuti, ali je vratar Zipel sjajno obranio Girasijev pokušaj.

Pobjedu domaćih ovjerio je iskusni pričuvni igrač Patrick Herrmann u doslovno posljednjim trenucima susreta (94. minuta).

Momčadi iz Mönchengladbacha ovo je prva pobjeda nakon tri uzastopna poraza (dva u Bundesligi i jedan u DFB kupu). U sljedećem kolu Borussia ide u goste Bochumu, dok Stuttgart dočekuje Herthu.