Vratio se

Gareth Bale prekinuo 578-dnevnu sušu

To je bio prvi pogodak Balea za klub koji ga je platio više od 100 milijuna eura Tottenhamu nakon 22. siječnja 2020., odnosno 578 dana, kada je poentirao protiv Unionistasa u Copa del Reyu.
Sport / Nogomet | 23. 08. 2021. u 13:32 Bljesak.info

U zanimljivoj utakmici punoj preokreta i sa šest golova, Levante i Real Madrid remizirali su 3:3 u Valenciji.

Madriđani su dominirali prvo poluvrijeme, na odmor su otišli s minimalnom prednosti od 1:0, da bi Levanteovo ekspresno otvaranje drugog dijela pogocima Rogera i Campana domaćinima donijelo preokret.

Carlo Ancelotti je mijenjao, u 59. uveo je tri nova ofenzivca Marca Asensija, Rodriga i Juniora Viniciusa. Potonji je prvo u 73. izjednačio na 2:2, četiri minute kasnije Rober Pier je pogodio za novo vodstvo Levantea, a u 85. Vinicius poentira za konačnih 3:3.

Levante je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 87. vratar Levantea Fernandez zaradio crveni karton te je njegova momčad do kraja utakmice morala igrati s igračem na vratima.

Junak utakmice svakako je bio Junior Vinicius koji je zabio dva sjajna pogotka i Realu donio bod, ali čak i njegov nastup zasjenio je pogodak Garetha Balea u 5. minuti utakmice za 1:0 vodstvo Reala.

Doduše, od tada je Bale odigrao svega šest utakmica za Real, u rujnu prošle godine prešao je u Tottenham, a sada je opet u Madridu, član udarne postave.

Real je ovu utakmicu odigrao bez Luke Modrića, koji pauzira zbog ozljede.