Afrički kup nacija

Gana u polufinalu protiv Kameruna, Egipat na Burkinu Faso

Sport / Nogomet | 29. 01. 2017. u 22:58 S.K.

Nogometaši Gane izborili su plasman u polufinale afričkog Kupa nacija u Gabonu nakon što su u četvrtfinalu pobijedili Kongo 2:1.

Pobjedu Gani donijela su braća Ayew, Jordan i Andre.

Jordan je doveo Ganu u vodstvo u 63. minuti, svega pet minuta kasnije izjednačio je Paul M'Poku, no Andre Ayew je u 78. minuti realizirao kazneni udarac za pobjedu.

Gana će u polufinalu igrati protiv Kameruna koji je u subotu boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Senegal 5:4. U regularnom dijelu i produžetku nije bilo golova, a odluka je pala u zadnjoj petoj seriji jedanaesteraca, kada je kamerunski vratar Fabrice Ondoa obranio udarac Sadiu Manea, a Vincent Aboubakar je odveo Kamerun u polufinale.

U posljednjem susretu četvrtfinala Egipat je savladao Maroko 1:0 i tako izborio polufinale protiv Burkine Faso, koja je sa 2:0 golovima Aristidea Bancea (81) i Prejucea Nakoulma (84) pobijedila Tunis.