Ženski nogomet

Fortuna pobjedom nad Širokim Brijegom potvrdila plasman u Premijer ligu

Sport / Nogomet | 06. 05. 2017. u 13:02 D.L.

Iako osokoljene s tri vezane pobjede, nogometašice Širokog Brijega nisu uspjele polučiti potitivan rezultat na gostovanju u Živinicama kod vodeće Fortune u derbiju 12. kola Prve lige FBiH.

Domaće igračice slavile su pobjedu rezultatom 3:1 te tako potvrdile naslov prvaka i plasman u Premijer ligu BiH.

Mirnesa Kurtić je dovela domaćina u vodstvo u 21. minuti. Ivona Knezović je poravnala rezultat u 33. minuti. I kad se činilo kako će poluvrijeme završiti u egalu, Mirnesa Kurtić koristi grešku vratarke Jelene Grbešić i svojim drugim pogotkom donosi novo vodstvo svojoj ekipi.

Iako su Širokobriježanke u nastavku pokušale doći do poravnanja, Mirnesa Kurtić je u 81. minuti postigla hat-trick i potvrdila pobjedu svoje ekipe.