Konferencijska liga

Fiorentina na pragu polufinala, uspješan i Anderlecht

Nogometaši Fiorentine slavili su s čak 4-1 u gostima kod poljskoga Lecha. Anderlecht je s 2-0 svladao u Bruxellesu AZ Alkmaar golovima Panamca Murilla (21) i Ganca Ashimerija (70), dok su Basel i Nica odigrali 2-2.
Sport / Nogomet | 14. 04. 2023. u 00:20 Bljesak.info

Nogometaši Fiorentine slavili su s čak 4-1 u gostima kod poljskoga Lecha u prvoj utakmici četvrtfinala Konferencijske lige.

Talijani su golovima Cabrala, Gonzalesa, Bonaventure i Ikonea došli do velike pobjede koja ih zasigurno vodi u polufinale. Strijelac za Poljake bio je Velde. GOLOVI

Anderlecht je s 2-0 svladao u Bruxellesu AZ Alkmaar golovima Panamca Murilla (21) i Ganca Ashimerija (70), dok su Basel i Nica odigrali 2-2.

Za Švicarce je dvostruki strijelac bio Amdouni (26pen, 71), a za Francuze Nigerijac Moffi (38, 45+2).

Ranije su nogometaši Genta i West Hama odigrali neriješeno 1-1.

Gosti iz Londona mogli su povesti u 40. minuti, nakon što je vrataru Davyju Ruffu ispala lopta, nakon čega je pogodio Marokanac Najef Agerd. Uslijedila je reakcija iz VAR sobe, a pogodak je poništen zbog igranja rukom.

Ipak, West Ham je poveo do kraja prvog poluvremena, kada je u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodio Danny Ings. Belgijska momčad je poslije izjednačila, nakon što je Hugo Capers zabio u 57. minuti. GOLOVI

Uzvrati se igraju za sedam dana.

Rezultati prvih susreta četvrtfinala Konferencijske lige:

Gent - West Ham 1-1 (Cuypers 57//Ings 45+3)
Anderlecht - AZ Alkmaar 2-0 (Murillo 21, Ashimeri 70)
Basel - Nice 2-2 (Amdouni 26pen, 71//Moffi 38, 45+2)
Lech Poznan - Fiorentina 1-4 (Velde 20//Cabral 4, Gonzales 41, Bonaventura 58, Ikone 63)