Europska liga

Fenerbahče slavio protiv Zenita, gosti promašili jedanaesterac

Preostali prvi susreti šesnaestine finala na rasporedu su u četvrtak, 14. veljače.
Sport / Nogomet | 13. 02. 2019. u 08:35 Bljesak.info

U prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige nogometaši Fenerbahčea su u utorak na svom terenu protiv Zenita iz Sankt Peterburga slavili s 1:0 (1:0), a gosti nisu iskoristili jedanaesterac u prvom poluvremenu. Uzvrat je 21. veljače u Sankt Peterburgu.

Fenerbahče, kojeg je Dinamo u grupnoj fazi natjecanja dobio sa 4:1, dobro je krenuo u utakmicu i u 21. minuti stiže do vodstva. Nakon kornera loptu je u mrežu pospremio Islam Slimani.

Do kraja poluvremena domaćini su još dva puta zaprijetili, ali bez rezultata. Iako je igra Zenita djelovala jalovo, vodeća momčad ruskog prvenstva mogla je izjednačiti u 44. minuti iz jedanaesterca. No, udarac s ''bijele točke'' slovačkog veznjaka Roberta Maka turski vratar Harun Tekin skrenuo je u gredu, a odbijena lopta vratila mu se u ruke, javlja Hina.

U prvih 15 minuta nastavka Fenerbahče je mogao povećati prednost, no udarce Elmasa u 57. i Valbuene u 60. minuti obranio je vratar gostiju Andrej Lunev.

Najbolju prigodu u drugom poluvremenu Zenit je imao u 77. minuti nakon kornera. Artem Dzjuba je pucao glavom, ali turski vratar bio je na pravom mjestu.

Preostali prvi susreti šesnaestine finala na rasporedu su u četvrtak, 14. veljače, a zagrebački Dinamo gostuje kod češke Viktorie Plzen, javlja Hina.