bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Sve mu se sastalo...

Engleski FA tuži suca Cootea zbog komentara o Kloppu

Engleski nogometni savez (FA) podigao je tužbu protiv suspendiranog suca Davida Coote zbog komentara koje je iznio o bivšem menadžeru Liverpoola Juergenu Kloppu u videu koji je prošle godine postao viralan.
17.06.2025. u 23:47
text

Koncem prošle godine na društvenim mrežama procurio je video na kojem Coote iznosi uvredljive komentare na račun Liverpoola i njihovog bivšeg menadžera.

Cootea je mjesec dana kasnije otpustila sudačka organizacija Premier lige Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) nakon "temeljite istrage" njegovog ponašanja. U veljači ove godine i Europska nogometna federacija (UEFA) isključila ga je iz svih sudačkoh aktivnosti do lipnja 2026.

FA je sada optužio Cootea u vezi s pravilom E3.1, koje tvrdi da se ponašao na neprimjeren način i/ili koristio uvredljive i/ili pogrdne riječi.

Budući da je Coote otpušten i nije aktivni službenik, postoji ograničen prostor za kažnjavanje. FA može izreći kaznu, koja bi stupila na snagu samo ako se vrati nogometu.

U studenom se pojavila i snimka Cootea na kojoj smrče bijeli prah dok je bio na dužnosti na Euru 2024.. Coote je nedavno otkrio da je homoseksualac te da je tijekom profesionalne karijere skrivao svoju seksualnost iz straha od zlostavljanja.

Priznao je za novine Sun, da je razvio i ovisnost o drogama, ali ju je prevladao terapijom.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO