Kvalifikacije

Engleska sigurna, Srbija i Slovenija nadomak EP-u

Važne pobjede u borbi za plasman na Europsko prvenstvo upisale su u utorak Engleska, Srbija i Slovenija.
Sport / Nogomet | 17. 10. 2023. u 23:06 Bljesak.info

Srbija je nakon poraza od Mađarske imala imperativ pobjede protiv Crne Gore, a pobijedila je s 3:1, najviše zahvaljujući sjajnom dvostrukom strijelcu i asistentu Aleksandru Mitroviću, te se približila se potvrdi drugog mjesta i plasmanu.

Mitroviću su ovo bili 56. i 57. pogoci u dresu reprezentacije, a na njegov pogon Srbija se sada primaknula na samo -1 u odnosu na Mađare. Za Srbiju je još precizan bio Tadić, dok je sjajan gol za Crnu Goru postigao Jovetić.

Najzanimljiviji trenuci s utakmice OVDJE

Srbi su sada samo bod udaljeni od Eura na kojeg čekaju 24 godine.

U istoj skupini reprezentativci Litve ipak nisu uspjeli napraviti veliko iznenađenje i pobijediti Mađarsku. Iako, bili su blizu!

Naime, nakon prvih 45 minuta na semaforu je bilo 2-0, golove su postigli Cernych (20.) i Sirvys (36.), ali onda su u nastavku Mađari ipak uspjeli doći do poravnanja.

Prvo je precizan s bijele točke bio Szoboszlai (67.), u 82. minuti je stvari na početak vratio Varga, ali do kraja utakmice Rossijevi izabranici ipak nisu uspjeli doći do sva tri boda.

Engleska je svladala Italiju s 3:1 i sa 16 bodova je na vrhu skupine te je sigurna za EURO.

Talijani su poveli u 15. minuti kada je Gianluca Scamacca zabio gol na dodavanje Di Lorenza.

Di Lorenzo je potom skrivio jedanaesterac u 29. minuti, nakon prodora Bellinghama, kojeg je nakon pregledavanja vara realizirao kapetan Kane.

Englezi su do preokreta stigli u 57. minuti. Bellingham se fantastično oslobodio čuvara, krenuo u prodor i dodao Rashfordu koji topovskim udarcem zakucava loptu u mrežu.

Sve je završio Kane u 76. kada je na centru osvojio jednu dugu loptu između dvojice braniča Azzurra i krenuo sam prema Donnarummi te preciznim udarcem povisio na konačnih 3-1.

Najzanimljivije akcije i golove možete pogledati OVDJE

Englezi su osigurali plasman na Euro kao deveta europska reprezentacija. To znači da će se u studenom odigrati još dva kola nakon kojih ćemo saznati još 12 sudionika.

Preostala tri saznat ćemo u ožujku 2024.

Slavi se i u Ljubljani, jer Slovenija je pobijedila u Sjevernoj Irskoj 0:1 golom Čerina i s 19 bodova je na vrhu skupine.

San Marino je konačno zabio svoj prvi gol u kvalifikacijama, iako su neko vrijeme imali 1:1 u rukama, na koncu su ipak poraženi od Danaca 2:1.

Finska je ubilježila domaći poraz od Kazahstana (1-2) i ostala bez izgleda za Euro.