Boxing Day

Lovren zabio u rapsodiji Liverpoola, novi kiks Cityja, sjajni United i Spursi

Ole Gunnar Solsjaer je na svom trenerskom debiju na klupi Manchester Uniteda na Old Traffordu upisao 3-1 (1-0) pobjedu protiv Huddersfield Towna.
Sport / Nogomet | 26. 12. 2018. u 18:38 Bljesak.info

Branič hrvatske nogometne reprezentacije Dejan Lovren bio je strijelac prvog pogotka u 4-0 (1-0) domaćoj pobjedi Liverpoola u susretu 19. kola Premier lige protiv Newcastle Uniteda kojom su "redsi" povećali svoju prednost na vrhu ljestvice.

Lovren je doveo Liverpool u vodstvo u 11. minuti odličnim "drop-kickom" sa 10-ak metara kojim je svladao nemoćnog vratara Newcastlea Dubravku. U nastavku su se u strijelce upisali i Salah 748-11m), Shaqiri (79) te Fabinho (85).

Lovren je igrao svih 90 minuta za Liverpool, a ovo mu je bo prvi ovosezonski pogodak.

Liverpool je sada vodeći sa 51 bodom, šest više od drugog Tottenham Hotspura, koji je na Wembleyu kao domaćin nadigrao Bournemputh sa 5-0 (3-0), odnosno sedam više od branitelja naslova Manchester Cityja, koji je pretrpio drugi poraz zaredom, bolji od "građana" na svom stadionu bio je Leicester City koji je slavio sa 2-1 (1-1).

Tottenham je do nove uvjerljive pobjede stigao pogocima Eriksena (16), Sona (23, 70), Lucasa (35) i Kanea (61).

Manchester City pretrpio je drugi poraz zaredom, četiri dana nakon 2-3 domaćeg neuspjeha protiv Crystal Palacea izgubio je i na gostovanju kod Leicestera iako je ponovno postigao prvi gol. Goste je u vodstvo doveo Bernardo Silva (14), ali su Albrighton (19) i Ricardo Pereira (81) ostvarili preokret.

Ole Gunnar Solsjaer je na svom trenerskom debiju na klupi Manchester Uniteda na Old Traffordu upisao 3-1 (1-0) pobjedu protiv Huddersfield Towna. Golove za "crvene vragove" postigli su Matić (28) i Pogba (64, 78), a na konačnih 3-1 smanjio je Jorgensen (88).