Zabio i izborio penal

Džeko formu iz priprema unio u novu sezonu

Sport / Nogomet | 21. 08. 2016. u 09:12 S.K.

U pripremama je zabio 13 pogodaka, a da nije bilo riječ o slučajnosti Edin Džeko je pokazao i na otvaranju nove sezone u Serie A.

Roma je na svom terenu s uvjerljivih 4:0 svladala Udinese, a veliki doprinos pobjedi Vučice dao je Džeko.

Naprije je Dijamant izborio jedan od dva penala koje je realizirao Perotti, a zatim je sam u 82. minuti zatresao mrežu.

Udinese je u 84. minuti dovršio Mohamed Salah.

U derbiju 1. kola Serie A Juventus je u Torinu pobijedio Fiorentinu 2:1.

Juve je poveo u 37. minuti golom Samija Khedire, Viole su izjednačile u 70. preko hrvatskog napadača Nikole Kalnića, ali je samo pet minuta kasnije za konačnih 2:1 zabio Gonzalo Higuain.

Danas igraju: Milan - Torino (18 sati), Bologna - Crotone, Atalanta - Lazio, Chievo - Inter, Empoli - Sampdoria, Genoa - Cagliari, Palermo - Sassuolo i Pescara - Napoli (20.45).