Serie A

Dvostruki Brozović srušio Jurićevu Genou

Sport / Nogomet | 11. 12. 2016. u 23:14 S.K.

Hrvatski nogometni reprezentativac Marcelo Brozović postigao je oba pogotka u pobjedu Intera protiv Genoe od 2:0 u posljednjem nedjeljnom dvoboju 16. kola Serie A.

Brozović je prvi put zatresao mrežu u 38. minuti, kad mu se lopta odbila nakon udarca iz kuta.

Momčad pod vodstvom hrvatskog trenera Ivana Jurića stvarala je prilike pred Interovim vratima, ali što zbog nedovoljne preciznosti u završnici, što zbog odličnih reakcija domaćeg vratara Samira Handanoviča, Genoa nije uspjela postići pogodak, piše HRT.

Promašaje gostiju u 69. minuti ponovno je kaznio Brozović. Portugalac Joao Mario prošao je po lijevoj strani, ubacio u sredinu kaznenog prostora, gdje je spreman čekao Brozović i mirno pogodio za konačnih 2:0.

Inter se s nova tri boda probio do osmog mjesta s 24 boda, dok je Genoa ostala na 13. mjestu s 20 bodova.

U vodstvu je Juventus s 39 bodova, sedam više od Rome i Milana koji će u ponedjeljak na rimskom Olimpicu međusobnim dvobojem zaključiti 16. kolo Serie A.