Derbi

Dvije asistencije Perišića za preokret Intera u Rimu

Sport / Nogomet | 27. 08. 2017. u 05:20 Z.S.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za dva pogotka Intera, koji je u derbiju drugog kola talijanskog prvenstva kao gost svladao Romu sa 3:1 (0:1).

Perišić je sjajnim prodorima po lijevom krilu izludio Juana Jesusa, a zatim preciznim dodavanjima u 77. minuti pronašao Icardija za drugi, odnosno Vecina za treći pogodak milanskim crno-plavih.

Inače, povela je Roma lijepim golom Džeke u 14. minuti, a domaći je sastav i tri puta tresao lijevu vratnicu Interova gola. Kod 0:0 okvir gola zaustavio je Kolarova, a kod 1:0 Nainggolana i Perottija.

Nakon tih pehova u napadu domaćih, uslijedio je preokret. Icardi je svojim prvim golom u 67. minuti poravnao na 1:1, a drugim 10 minuta potom i doveo Inter u vodstvo. Vecino je u završnici potvrdio pobjedu gostiju.

Milanski sastav se ovom pobjedom izjednačio na vrhu ljestvice s Juventusom, koji je ranije u subotu kao gost svladao Genou sa 4:2.